Sobota, 3 června, 2023
123jobs

Výhody a nevýhody pěstování v zahradních pytlích. Jak na to, aby bylo pěstování úspěšné?

Pěstování rostlin v pytlích je jednoduchý způsob, jak začít se zahrádkaření téměř kdekoliv. Stačí vám pár zahradních pytlů, naplníte jejich zeminou a můžete sázet. Pěstování v pytlích se stává populární volbou nejen začínající zahrádkáře, těší se z ní už zručnější pěstitelé, kteří chtějí svou zahradu rozšířit i na terasu, dvory či zpevněné plochy.

Jaké jsou výhody pěstování plodin v zahradních pytlích?

Zahradní pytle jsou levný a snadný způsob, jak zvětšit prostor, kde můžete sázet a pěstovat rostliny. Pěstování v pytlích zabraňuje promočení rostlin – přebytečná voda jednoduše odteče přes tkaninu a zabrání přemokření kořenům, které mají sklon k hnilobě a k plísním.

Další výhodou je, že když je nepoužíváte, nezabírají téměř žádný prostor, protože se dají snadno a rychle poskládat. Vyčistěte je vysprchování vodou a nechte důkladně vyschnout, až potom sejměte a odložte. Vyberte si kvalitní pěstitelské tašky, které vydrží mnoho sezón.

pěstování v pytlích
Zdroj: istock.com
Jsou zdravé pro kořeny rostlin

A nejde jen o odtok přebytečné vody. Na rozdíl od většiny nádob, pěstitelské vaky umožňují kořenům rostlin dýchat. Jak jistě víte – zdravé a spokojené kořeny znamenají šťastnou rostlinu. Velkou výhodou je jejich snadné přemístění. Rostlinu rostoucí ve vaku snadno přemístíte do stínu, na slunce, či do úkrytu, pokud je třeba.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ
Víte, jak si můžete doma vypěstovat hlívu ústřičnou?
Víte, jak si můžete doma vypěstovat hlívu ústřičnou?
Nejsnáze se přemisťují pytle s robustními rukojeťmi. Většině rostlin se dobře daří, pokud má sluneční světlo nejméně 6 až 8 hodin denně. Lepší je vždy ranní slunce jako odpolední, které je v létě ostřejší. Mnoho rostlin se odpoledne potěší polostínu.

Vyberte si rostliny, kterým se v pytlích líbí

Myslete na to, že pytle omezují velikost kořenů a dostupné vody, a proto pěstování v pytlích vyhovuje některým rostlinám více než jiným. Především hledejte „trpasličí“ odrůdy, tedy menší verze rostlin.

V zahradních pytlích se daří těmto plodinám: rukola, ředkvička, salát, paprika, mrkev, jahody, brambory, kapusta, jarní cibulka, okurky, lilek, řepa. Z bylinek můžete vyzkoušet tyto: bazalka, kopr, koriandr, šalvěj, rozmarýn, tymián, česnek, petržel, oregano, zázvor, kurkuma, měsíček.

pěstování v pytlích
Zdroj: istock.com
Vyberte si správnou velikost zahradnického pytle

Malé pěstitelské kapsa, která pojme zhruba 7,5 litru půdy, je dobrou volbou pro mnoho bylin, jako je šalvěj, rozmarýn, tymián a bazalka. Ze zeleniny se hodí pro kapustu, zelenou cibulku, ředkvičku, salát, mangold a rukolu.

Střední zahradní pytel o objemu přibližně 11 litrů půdy je dobrou volbou pro kopr, koriandr a petržel. Ze zeleniny v něm můžete pěstovat kedlubny, mrkev, červenou řepu, jahody a celer.

Tip: Veškerý nábytek a zahradní doplňky na jednom místě
ZAHRADNÍ NÁBYTEK
SEDAČKY
LEHÁTKA
HOUPAČKY
Rojaplast DAKOTA závěsné Křeslo
Rojaplast DAKOTA závěsné Křeslo

Hliníková sestava VERMONT 1 + 8 (antracit / šedá)
Hliníková sestava VERMONT 1 + 8 (antracit / šedá)

InternetovaZahrada – Kempingový set 5-dílný – bílý
InternetovaZahrada – Kempingový set 5-dílný – bílý

Set zahradního nábytku Nina, 3 díly
Set zahradního nábytku Nina, 3 díly

I-zahradninabytek.cz Ratanová sestava RICHMOND pro 5 osob
I-zahradninabytek.cz Ratanová sestava RICHMOND pro 5 osob

Ratanová sestava ALLURE (šedá)
Ratanová sestava ALLURE (šedá)
Pohodo.sk
Zobrazit vše

Pytel, do kterého se vejde kolem 19 litrů půdy je určené k pěstování citrónové trávy, zázvoru a kurkumy. Vypěstujete tu i fazole, brokolici, zelí, okru, brambory, okurky, lilek a papriky.

Nejnovější články

- Komerční sdělení -zpravy

Další články autora

- Komerční sdělení -PR článek