Pondělí, 30 ledna, 2023
123jobs

Své štěstí našli v domě na Mallorce s působivou dovolenkovou atmosférou

Německá moderátorka Nazan Eckles našla na severu Mallorky svůj vysněný dům, ve kterém tráví s rodinou každou volnou chvíli.

Dřevo a kámen jsou základní stavební materiály celého objektu. Na vnější kryté terase je položena světlá dlažba a kromě klasického jídelního stolu i ratanový nábytek doplněn světlými polštáři. Terasa slouží rodině jako vnější obývací pokoj, a to nejen na stolování, ale například i na cvičení jógy.

Terasa s ratanovým nábytkem v domě na Mallorce
Zdroj: Westwing

Barevně jednotný exteriér se nese v kombinaci bílé, černé a šedé. Tu doplňují všudypřítomné rostliny a keře v terakotových květináčích a ratanové křesla.

Přečtěte si také
Moderní víkendová usedlost navázala na tradiční lidovou architekturu
Dům i exteriér ladí s okolní přírodou, nesnaží se ji předběhnout ve velkoleposti. „Jakmile jsem dům uviděla zvenčí, okamžitě jsem se do něj zamilovala. Rekonstrukci jsme naplánovali tak, aby si tu mohli bez problémů odpočinout alespoň dvě rodiny s dětmi. „

Ratanový kulatý stolek a útulné sezení na terase
Zdroj: Westwing

Prostor kolem bazénu je zařízen velmi útulně. Nechybí koberec, závěsné houpací křeslo, lavice a množství polštářů a příjemných doplňků. Nevíte, kam se spíše usadit a užívat si středomořskou atmosféru, která zde na vás dýchá z každého koutu. Bílá dlažba kolem bazénu umocňuje krásný tyrkysový odstín vody a vytváří dokonalé zázemí na letní relax. Křesla a židle Nazan vybírala z nabídky Westwing. Když Nazan s manželem dům objevili, dostalo je i množství všudypřítomné zeleně. Tu průběžně doplňují o další a další stromky a keře typické pro danou oblast.

Přečtěte si také
Dům, který vzbuzuje emoce: Svažitý a úzký pozemek nemusí být problém
V interiéru se manželé rozhodli pro neformální středomořský vzhled, který je moderní a zároveň útulný. Stěny jsou natřené na bílo, nechají vyniknout dřevěná okna, ale také různé přírodní dekorace. Kulaté zrcadlo v slaměném rámu oproti jídelnímu stolu dodává elegantně zařízenému prostoru nádech stylu boho.

Když otevřeme dveře našeho domu, okamžitě pocítíme dovolenkovou atmosféru, které se nic nevyrovná. Stejně chceme, aby se zde každý, kdo nás navštíví, cítil příjemně jako doma.

Otevřená koncepce domu byla cílem přestavby. Během rekonstrukce si manželé dali záležet na vytvoření velkých místností, které na sebe navazují, například kuchyň, jídelna a obývací pokoj. V domě se podle jejich slov vždy paralelně dějí několik činnosti. Jeden pracuje, druhý vaří, děti se hrají – vždy jsou však při tom spolu.

09_Westwing Homestory Nazan Eckes (64)
Ústředním prvkem obývací části je černý kulatý konferenční stolek. Svým tvarem evokuje spojování, které je v této rodině důležité, a dodává celku potřebný kontrast. Zdroj: Westwing

Nazanin manžel Julian je umělec a jeho díla plné barev a energie dodávají prostoru punc originality a rozbíjejí barevnou a materiálovou jednolitost. A tak je to dobře.

Přečtěte si také
Moderní interpretace typického venkovského domu překvapuje atmosférou
I v interiéru se opakují kámen, dřevo a jemné barvy, které korespondují s okolní přírodou. Nazan zůstala věrná barvám, které má ráda i ve svém domě v Kolíně: černé, bílé, krémové a antracitové. Kromě toho kombinovala různé barvy a materiály tak, aby nepůsobily sterilně, ale zdůrazňovali středomořskou atmosféru. Zkrátka, takto vypadá její vize moderního rodinného interiéru, kde spolu s manželem a dvěma syny rádi hosté přátel.

Žena u krbu v obývacím pokoji držící rám s fotografií
Zdroj: Westwing

DOBRÝ TIP

Absolutně nezbytným stylovým doplňkem v interiéru jsou podle Nazan vázy. Přirovnává je k šperkem k oblečení.
Jaké jsou tajné Nazanine tipy na pěkné místa na Mallorce? Nejkrásnější pláž je podle ní Port de Pollença, kde se ani v hlavní sezóně toho mnoho neděje a ráda si tam ráno zaběhat. Skvělé jsou podle ní i místní trhy, kde si umíte vybrat z krásných rukodělných šperků či plážových textilií. No nejlepší, co podle ní na tomto kouzelném ostrově můžete dělat, je sedět venku večer na terase během teplých letních večerů a vlastně nedělat vůbec nic.

Nejnovější články

- Komerční sdělení -zpravy

Další články autora

- Komerční sdělení -PR článek