Sobota, 3 června, 2023
123jobs

Jednoduché triky, jak vlastníma rukama přeměnit malou ložnici na velkou oázu klidu

Problémem s prostorem čelí velmi mnoho rodin a netýká se to jen bydlení v bytech. To však neznamená, že vaše ložnice nemůže být oázou klidu, po které jste vždy toužili a snili. Vždyť na vyřešení této nepříjemné situace stačí opravdu málo, správně rozložit prostor a zvolit nábytek, který je vhodný z hlediska velikosti a stylu.

Pojďte se spolu s námi podívat na to, co konkrétně musíte pro své pohodlí v ložnici udělat.

Upřednostněte multifunkční nábytek

Při vyřizování malé ložnice musíte zapomenout na objemné prvky dekoru, nepotřebný nábytek, jako jsou křesla, pohovky nebo police s knihami. Pokud ale z tohoto prostoru odstraníte všechny tyto věci, ložnice se změní na nudnou místnost, takže pár polic v rohu má jistě smysl.

Standardní soupravou každé ložnice je kvalitní postel a skříň, do které se toho hodně vejde. Pokud je ale vaše plocha na bydlení opravdu malá, postel může být nahrazena rozkládací pohovkou a šatní skříň komodou.

Vyberte si vhodné barevné odstíny

Za posledních pár let je stálým lídrem v oblasti výběru barev bílá. Bílá se jednoduše kombinuje, nedráždí oči, nezatěžuje prostor a symbolizuje relaxaci i čistotu. Hodí se k zářivým barvám a vizuálně malý prostor ložnice velmi dobře rozšiřuje. Výhodou tohoto barevného odstínu také je, že na její pozadí všechno vynikne, takže i jednoduchá manželská postel tak nabude jiný význam a může být ústředním funkčním i designovým prvkem celého prostoru.

Dbejte na správné rozložení

Při uspořádání nábytku v ložnici nezapomeňte vzít v úvahu pracovní i oddechový prostor. Základní položkou v ložnici je však postel a noční stolky. V závislosti na umístění postele v ložnici se pak mění i uspořádání zbytku nábytku.

Postel je ale vždy vhodné dát do středu místnosti, aby byl přístup k ní z obou stran stejně pohodlný.

Moderní styl ložnice dnes ale sestává také z množství malého elegantního, ale kvalitnějšího nábytku bez přebytečného dekoru. Proto prostor příliš nepřeplňujte. Stejně jako bílá, i chromované výrobky, kovové kliky a zrcadla vizuálně rozšiřují prostor a do interiéru malé ložnice se velmi dobře hodí.

Aby ale místnost nevypadala prázdná, jsou povolena také věci v podobě obrázku, stojací lampy či jakýchkoliv sošek. Dotvořit interiér a navodit uvolněnou atmosféru vám pomůže i obvodové osvětlení s odstíny v barvě interiéru. Tak to vyzkoušejte a příjemný spánek si užívejte.

Nejnovější články

- Komerční sdělení -zpravy

Další články autora

- Komerční sdělení -PR článek