Sobota, 3 června, 2023
123jobs

Ještě v červenci můžete zasít okrasné květiny. Víte které?

Když mluvíme o výsevu okrasných rostlin, obvykle máme na mysli první jarní měsíce, případě u některých druhů podzim. V červenci je obvykle zahrada již plně „rozjetá“ a ukazuje první výsledky naší práce. Nicméně, stále ještě máte možnost zasít některé květiny. Existují totiž okrasné rostliny, které sejeme v polovině léta.

7

Dlouhé a teplé dny s vysokou úrovní světla urychlují proces klíčení. Tak směle do toho, rozšiřte záhony trvalek či dvouletých rostlin.

Které semena květin můžeme zasít v červenci?

Stračka (Delphiniums)

Červenec je posledním měsícem na zasetí těchto krásných trvalek s velkými Klasová květy vhodnými i na řez. Potěšíte jimi také včely. Některé odrůdy dosahují výšky až 1,5 metru, a tak budou nezanedbatelnou okrasou vaší zahrady – nejkrásnější jsou ve smíšených trvalkových záhonech, v zadních liniích. Nejvíce se jim daří v lehkých, propustných půdách s dostatkem živin.

Pozor! Jsou jedovaté a dráždí pokožku, proto s nimi manipulujte opatrně.
Stračka
Stračka | Zdroj: istock.com
Strelície královská (Strelitzia reginae)

Fascinující trvalka, která tvarem připomíná páva nebo jeřábu s korunkou na hlavě, je oblíbenou okrasou skleníků a interiérů – a můžete ji vysít i během letních měsíců. Tyto pozoruhodné květiny určitě znáte z květinářství, vhodné jsou tedy i na řezání. Pochází z tropické Jižní Afriky. Dekorativní působí také velké listy, které připomínají banánovník. Strelície dorůstá do výšky 150 centimetrů.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ
zalévání letní úrody
Práce, které vás čekají v zahradě v červenci? Prostříhávání, polévání, podpora opylení
Strelície královská
Strelície královská | Zdroj: istock.com
Semena nechte nejprve několik hodin nabobtnat ve vlažné vodě a potom je zatlačte do vlhkého substrátu. Květináč umístěte na světlé a teplé stanoviště a pravidelně zalévejte. Klíčení trvá tři až šest týdnů. Substrát by měl mít pH 6,5 a být dobře propustný.

Pomněnka (Myosotis)

Pomněnku vysévejte od května do září, takto napodobíte její přirozený proces šíření a klíčení semen, který následuje po jejím jarním kvetení. Je to nenáročná rostlina s drobnými a modrý květy, ale můžete ji znát také v bílé či v růžové alternativě. Výborně vypadá na okraji záhonů nebo podél chodníčcích. Pomněnka vyhovuje vlhká půda a polostín. Když je nyní vysejete, kvést budou příští jaro.

Tip: Veškerý nábytek a zahradní doplňky na jednom místě
ZAHRADNÍ NÁBYTEK
SEDAČKY
LEHÁTKA
HOUPAČKY
Rojaplast DAKOTA závěsné Křeslo
Rojaplast DAKOTA závěsné Křeslo

Hliníková sestava VERMONT 1 + 8 (antracit / šedá)
Hliníková sestava VERMONT 1 + 8 (antracit / šedá)

InternetovaZahrada – Kempingový set 5-dílný – bílý
InternetovaZahrada – Kempingový set 5-dílný – bílý

Set zahradního nábytku Nina, 3 díly
Set zahradního nábytku Nina, 3 díly

I-zahradninabytek.cz Ratanová sestava RICHMOND pro 5 osob
I-zahradninabytek.cz Ratanová sestava RICHMOND pro 5 osob

Ratanová sestava ALLURE (šedá)
Ratanová sestava ALLURE (šedá)
Pohodo.sk
Zobrazit vše

pomněnka
pomněnka | Zdroj: istock.com
Violka zahradní (Viola x wittrockiana)

Tyto květy jsou u nás známější jako macešky a již tradičně patří do našich zahrad. Některé odrůdy jsou jednoleté, jiné dvouleté. Existují v mnoha výrazných barvách od žluté, oranžové, purpurové až po modrou a fialovou. Můžete sehnat i vícebarevné a černé odrůdy. Některé stihnou rozkvést ještě na podzim, jiné na jaře v příštím roce. Potřebují slunné místo nebo polostín a dostatečně vlhkou půdu. Na přemokření jsou však citlivé. Nemají rádi vysoký obsah dusíku v půdě.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ
pěstování rajčat
Co je třeba udělat v červenci na zeleninových záhonech?
violka zahradní
Violka zahradní | Zdroj: istock.com
Horčičník (Erysimum)

Pokud hledáte barevné oživení, které není jen na pár dní, zvolte si horčičník. Nejenže dlouho kvete, ale také příjemně voní. Drobné kvítky jsou nejčastěji žluté nebo fialové a přitahují včely. Tato rostlina je zajímavá i úzkými listy. Potřebuje slunné místo, ve stínu se horčičník nebude dařit. Mezi zálivkami nechte substrát proschnout, ale zalévejte pravidelně.

horčičník
horčičník | Zdroj: istock.com
Náprstník (Digitalis)

Náprstníky jsou jedněmi z mála dvouletých květin, které se mohou vysévat v červenci. Název pochází z tvaru květu, který připomíná krásně zabarvený náprstník. Potřebují polostín nebo stín, a snadnější humózní půdu. Kromě okrasných záhonů se hodí i pod stromy či k zdí. Pokud květy neodstraníte po odkvětu, vytvoří se semena, která se větrem roznesou na různá místa a potěší vás v následujícím roce.

Nejnovější články

- Komerční sdělení -zpravy

Další články autora

- Komerční sdělení -PR článek