Sobota, 3 června, 2023
123jobs

Vyplatí se půjčit si na dovolenou?

O možnostech říká Marek Andrejčák ze společnosti Salve Finance.

Optimální způsob je mít na dovolenou vlastní zdroje. Ale pokud to jinak nejde, trh nabízí více možností, jak přijít k penězům na cokoliv. I na dovolené. Jednou možností je bankovní úvěr či půjčka. Také je možné koupit si dovolenou na splátky.

Loni si čtvrtina lidí nedopřála dovolenou a více pokud polovina necestovala pro finanční důvody. Myslíte si, že někteří lidé půjdou na dovolenou i proto, aby „sousedé neřekli“, i když si budou muset vzít úvěr?
Rád bych tomu věřil, že ne. Ale jsou i tací, kteří budou reagovat jinak. A půjdou na dovolenou za půjčené peníze. Dovolenou bychom si měli dovolit financovat za vlastní peníze. Život přináší spoustu nepředvídatelných situací, které mohou způsobit, že budu potřebovat peníze na mnohem důležitější potřeby, jak splácet dovolenou. Ale vyvléci se ze závazku vrátit peníze, nemůžeme. V takových případech se lidé znovu zadlužují, aby splatili staré dluhy. Jsou i tací, kteří již přes tento způsob financují i ​​běžné každodenní výdaje.

Při bankovním úvěru platí to, že určitě zaplatím víc, než si půjčím. V splátkových společnostech jsou různé možnosti. Jak to zjistit?
Je důležité pečlivě si přečíst podmínky společnosti a zvážit, zda můžete podmínky splátkového systému akceptovat. V splátkovém systému je možné proplatit dovolenou i zhruba o 40 procent. V bance je proplacení možné io asi 25 procent. Závisí od lhůty splácení, úroku, různých dalších poplatků a samozřejmě od konkrétního produktu. Na trhu fungují i ​​společnosti, kde se dá dovolená proplatit o zhruba 100 procent. Získat dovolenou na splátky přes splátkového společnosti (případně úvěrové společnosti) je jednodušší (stačí zpravidla dva doklady totožnosti) jako přes banku, kde je často třeba dokladovat příjmy mít ručitele a další doklady. Přesné podmínky pro získání úvěru si určuje každá instituce sama.

Existuje několik nabídek, kde si půjčit na dovolenou. Když už skutečně si bude chtít vzít člověk půjčku, na co by si měl dávat pozor?
Určitě by si měl přečíst konkrétní podmínky půjčení si peněz. Kolik přeplatí? Má možnost zvolit si splátkový kalendář? Jaké jsou ještě další poplatky? Jaké sankce vyplynou z nedodržení splátkového kalendáře, připadne nesplacení dlužné částky. Co všechno je potřeba (doklady) na to, abyste získali peníze na dovolenou? Vždy platí pravidlo, kdo mi dává rychle, tak dává i draho.

Nejnovější články

- Komerční sdělení -zpravy

Další články autora

- Komerční sdělení -PR článek