Sobota, 3 června, 2023
123jobs

Zatočte s kruhy pod očima jednou provždy: 3 triky jak je nejen překryjete ale eliminujete jejich vznik

Pokud i vy bojujete s kruhy pod očima, máme pro vás sk vělé rady jak se jich zbavíte docela snadno a navždy. Podívejte se, co doporučuje odbornice.

Kruhy pod očima, jsou nejen estetickým problémem, ale mnohokrát prozrazují i ​​zdravotní problém. „Mohou signalizovat stagnaci krve v ledvinách, celkové psychické a fyzické přetížení, ale i nadměrnou produkci melaninu, anémii, alergie, zda důvodem může být i obyčejná genetická predispozice. Především se podívejte na to, zda jde o zdravotní aspekt nebo ne. To je základ , „prozrazuje na úvod MUDr. Marika Ostrovská, dermatoložka.

Toto způsobuje vznik kruhů pod očima nejčastěji:
Genetická predispozice
Nadměrná produkce melaninu
Nahromadění krve pod očima, prosvítání cév
anémie
alergie
Nedostatek železa, vitaminů K, D
dehydratace
kouření
stres
Jedno je však jisté, žádná z nás není ztotožněna s tím pokud zdobí naši tvář. Pokud je chcete zbavit, zaměřte se na tři základní věci.

  1. Dostatek spánku
    Spánek je vrámci řešení daného problému nejzásadnějším. „Zvykněte si na spánkovou rutinu – spěte alespoň 7 hodin denně. Je dokázáno, že lidé, kteří se toho drží, mají až v 80% méně potíží s tmavými kruhy pod oční.“
  2. Jezte vitamín K a zvyšte příjem železa
    Železo je složkou hemoglobinu, který je zodpovědný za červenou barvu krve. Pokud je ho málo, krevní cévy jsou pak více viditelné přes pokožku důsledkem nedostatku kyslíku. No a vaše krev má tehdy mnohem tmavší farbu.To je patrné zejména přes jemnou kůži pod očima. Proto ho zkuste ve zvýšené míře dát do svého jídelníčku.

„Dobrým zdrojem je hovězí, ryby, zelené druhy zeleniny, sušené meruňky, broskve, rozinky, luštěniny, vejce a mák. Stejně se projevuje i nedostatek vitamínu K, který je zodpovědný za správnou srážlivost krve.“

  1. Omezte cukr a alkohol
    Právě cukr ve značné míře škodí pokožce zevnitř. Vynechejte ho v kombinaci s alkoholem byť jen na 10 dní a uvidíte ten rozdíl. „Pleť bude už po týdnu zářivější, hladší a dokonce i kruhy pod očima budou mnohem méně výrazné. Nezapomínejte zvýšit pitný režim a tmavá místa pod očima se postupně pro vás stanou minulostí.“

Rychlý tip na závěr od dermatoložky:
„Absolutním“ záchranářům „je led. Pokud si na kruhy pod očima přiložíte ledové pytlík nebo okolí potřete ledovou kostkou, pokožku nejen hydratujete, ale tmavý efekt eliminujete na minimum,“ dodává MUDr. Marika Ostrovská.

Nejnovější články

- Komerční sdělení -zpravy

Další články autora

- Komerční sdělení -PR článek