Sobota, 3 června, 2023
123jobs

Pravidla správného zateplení: šetřete přírodu i svou peněženku

Chystáte se právě na rekonstrukci nebo výstavbu nového domu? Přejete si snížit energetickou náročnost vašeho bydlení? Důležité je myslet na správný výběr izolace a promyšlený postup při jejím aplikování. Ideálním řešením je sáhnout po kvalitní izolaci od společnosti URSA, která vám pomůže nejen ušetřit náklady na energii, ale je také šetrná k životnímu prostředí. A tak šetříte nejen svou peněženku, ale i přírodu.

9

Na začátku je nutné si uvědomit, zda budeme izolaci využívat při rekonstrukci nebo výstavbě nového objektu. V obou případech je důležité myslet na komplexnost a dobrou přípravu. Odlišuje se však postup a výběr zateplení. „Před rekonstrukcí musíme zhodnotit celkový stav a rozsah objektu, který se bude zateplovat – od toho se pak budou odvíjet potřebné úpravy. Pokud stavíme nový objekt, máme tu výhodu, že o izolaci můžeme komplexně uvažovat již na samém počátku, tedy již při studii a projektu. Svou roli hraje i orientace domu, obvyklý směr poryvů větru či okolní zeleň. Co se týče materiálu, můžete vybrat v obou případech stejný, „vysvětluje Tereza Vojancová, architektka ze společnosti URSA.

Jak zateplovat minerální izolací URSA

Aby zateplení fungovalo správně, je třeba dodržet postup a dbát na správné zásady. Vhodný typ izolace vybíráme podle toho, co chceme zaizolovat. Pokud se tedy rozhodneme zateplit podkroví či šikmé střechy, vybereme například URSA PLATINUM 32 – jednu z nejúčinnějších minerálních izolací na trhu.

A jak na to:

roli minerální izolace si připravíme k aplikačnímu místu a umístíme na vodorovnou a dostatečně velkou plochu
na místě ukončení návinu role nařežeme fólii po celé délce a necháme ji, aby se sama rozvinula
po vybalení z fólie ji necháme 5 minut volně ležet v prostoru a pak ji natrasieme, aby dosáhla svou nominální tloušťku
změříme si šířku krokve a přičteme k ní 1 cm, aby byla zajištěna lepší fixace izolace mezi krokvemi
odřízneme naměřenou část, řežeme podél přítlačné lišty speciálním nožem URSA určeným na řezání izolace
připravenou izolaci postupně vkládáme lehkým vtlačením po obou stranách její výše, dokud zaplníme krokevní pole
po dokončení izolace mezi krokvemi si přichystáme konstrukci, do které budeme vkládat druhou vrstvu minerální izolace
nakonec instalujeme parotěsnou vrstvu

Zdroj: URSA

Zdroj: URSA

Zdroj: URSA

Zdroj: URSA

Zdroj: URSA

Zdroj: URSA
Před samotným zateplováním je určitě důležité nepodcenit přípravu a zjistit si maximum o momentálním stavu konstrukce. Pokud budeme rekonstruovat jen část objektu, přemýšlíme nad ním jako nad celkem, komplexně. „Je důležité, aby byla skladba zateplení správně navržena co se týče skladby souvrství, tak aby měla dostatečnou tloušťku,“ upozorňuje Tereza Vojancová.

URSA PLATINUM 32
URSA PLATINUM 32 | Zdroj: Ursa
Šetříme životní prostředí, peněženky, ale i ušní bubínky

Většina z nás se rozhodne aplikovat minerální izolaci zejména kvůli omezení úniku tepla z budovy. Ta může opravdu pomoci snížit náklady za energii až o 80%, což je výrazná úspora nejen pro naše peněženky, ale i pro životní prostředí. Minerální izolace URSA jsou vyrobeny z více než 90% z obnovitelných zdrojů. Hlavní složku minerální skelné izolace tvoří ze 70% skleněné střepy, které pocházejí z recyklovaného skla, více než 20% tvoří písek.

Ne všichni však vědí i to, že izolace se používá i na redukci přenosu hluku, ať už mezi místnostmi, tak z ulice dovnitř. Díky akustické předstěně s tloušťkou pouhých 4,25 cm je možné v panelovém domě zlepšit vzduchovou neprůzvučnost až o 6 dB, a to už je výrazná úleva pro naše uši. Kromě tepelněizolačních a akustických vlastností se produkty URSA vyznačují i ​​tím, že snižují požární riziko, protože jsou klasifikovány nejlepší třídou reakce na oheň – A1 – nehořlavé.

Nejnovější články

- Komerční sdělení -zpravy

Další články autora

- Komerční sdělení -PR článek