Sobota, 3 června, 2023
123jobs

Dávejte si na ně pozor! Tyto potraviny vám dokáží způsobit vrásky

I když na trhu existuje stovky přípravků, které se nám prý zázračně postarají o jakékoliv známky stárnutí, pravdou je, že velká část našeho těla a pokožky jde ruku v ruce s naší stravou. Co bychom v našich jídelníčků měli omezit, abychom potlačili stárnutí?

Jsou potraviny, které nám při lepším vzhledu pomáhají – a jsou i takové, které nám vysloveně škodí. Dávejte si na ně pozor!

nízkotučné jedlá
Nyní lze překvapíme mnohé z vás, ale milované nízkotučné jídla, které nám pomáhají udržet váhu, jsou ve skutečnosti obrovskou zátěží pro naši pleť. Je mimořádně důležité, aby naše tělo přijímalo zdravé tuky – například ty, které se nacházejí v ořechu, vajíčkách, semínkách či v avokádu. Jsou pro nás nejenže potřebné pro správné fungování organismu, ale zároveň jsou jakýmsi vitamínem pro naši pokožku a pleť. Pomáhají jí například při zvlhčování či obnově kožních buněk. Nízkotučné jídla však dělají přesný opak – naší pleti nedokáží dostatečně poskytnout hydrataci a místo toho ji vysušují. Právě díky tomu tak můžete na sobě pozorovat vrásky o něco dříve.
Příliš mnoho pepře a soli
Ne nadarmo nám už naše babičky říkaly, abychom to se solí nepřeháněli. Přestože sůl dokáže jídlo výjimečně ochutit, měli bychom se jí ve větších množstvích zdráhat. Nezapomínejte totiž, že sůl se podobně jako cukr, nachází ve více potravinách a to, že máte potřebu si jídlo osolit, je často jen silou zvyku. Sůl také vysušuje naši pleť a celkově naše tělo, což přispívá ke staršímu vzhledu. Nemluvě o tom, že její vysoká konzumace může způsobit zadržování vody v těle, což vede k nadýmání a otokům. A to přece nikdo nechce.

polotovary
Jedním z největších nepřátel zdravé a pěkné pokožky jsou nepochybně transmastné tuky. Právě to jsou ty nejhorší tuky, které na tělo působí ještě horší než nízkotučné jídla. Blokují totiž průtok krve do tepen a žil. To způsobuje to, že vypadáte nejenže starší, nakolik se vám na pokožce najednou objeví kvantum nových vrásek, ale zároveň budete o několik odstínů světlejší. Snad nemusíme vysvětlovat, že právě nepřirozeně bledá pokožka dokáže člověku přidat hned několik let – v tom lepším případě vyvolat jen několik otázek o tom, zda se cítíme dobře. Transmastné nebo jinak také nezdravé, tuky se nacházejí ve všech polotovarech, rychlých občerstveních, ale i ve smaženém jídle či některých snídaňových cereáliích. Dávejte si tak na ně pozor!

Sladkosti a mnoho cukru
Přestože je pro nás cukr do jisté míry mimořádně prospěšný, v posledních letech se hovoří zejména o jeho nadměrné konzumaci a škodlivých účincích, které s sebou přináší. Není se čemu divit, kromě toho, že dokáže výrazně přispět k nadváze, obezitě či cukrovce, má řadu dalších nepříznivých efektů. Jedním z nich je, že jeho velká konzumace způsobuje glykaci – což je proces karamelizace tělesné tkáně. Právě tento proces spôbuje ochabnutí pokožky a zároveň vrásky. Stojí vám ta čokoládová tyčinka opravdu za to?

alkohol
O tom, že alkohol dehydratuje naše tělo, zřejmě nepochybuje nikdo. Většina z nás si totiž prošla situací, kdy po prežúrovanej noci plné alkoholu sahala po vodě o něco častěji. Nedostatek vody pociťuje celé naše tělo – bez výjimky na pokožku. Dehydratace totiž ničí kolagen, snižuje elasticitu pleti, a tak není divu, že lidé, kteří alkoholu holdovali roky, vypadají ve srovnání se svými vrstevníky o dost starší.

Nejnovější články

- Komerční sdělení -zpravy

Další články autora

- Komerční sdělení -PR článek